• רמי פתרונות טכנולוגיים

עלייה קפילארית - רטיבות מעל הפנלים בקירות הבית

Updated: Dec 15, 2021

סימני רטיבות שמופיעים על קירות הבית בסמוך לפאנלים נקראים בלשון המקצועית עלייה קפילארית. סימנים אלו מעידים על מקור נזילה או כשל קיים המזרים מים לאזור זה ויוצר את סימני הרטיבות.

יש לציין, כי ישנה משמעות למיקום הרטיבות, האם היא מופיעה במרכז הקיר או בחלק העליון הצמוד לתקרה? או שבכלל בסמוך לפאנלים כמו במקרה בו אנחנו עוסקים.


עלייה קפילארית נוצרת בעקבות כך שמים שמצטברים בשכבת המצע של המבנה מתאדים ומופיעים מעל הפאנלים. שכבת המצע היא השכבה שנמצאת מתחת לשכבת הריצוף שנקראת שכבת המדרך מכיוון שהיא משמשת למדרך. וכך פעמים רבות, טועים בעלי הבית לחשוב שסימנים אלו מעידים על נזילה שמגיעה מהשכן המתגורר בקומה העליונה, בעוד רוב הסיכויים מצביעים על כך שהנזילה מגיעה מביתם של בעלי הבית עצמם.


קיימות אפשרויות רבות לסיבה הגורמת לרטיבות כגון: בריחת מים מצנרת השקיית גינה, בריחת מים מצנרת המים של הבית, נקודת מזגן שאינה מנוקזת נכון ומים חודרים לתוך הבית ועוד.


כאשר מאתר הנזילות מוזמן לבצע בדיקה במקרה כזה עליו לבצע בדיקת לחצים לבית כדי לראות האם ישנה ירידת לחץ שמעידה על בריחת מים מצנרת המים במבנה.

לאחר שבוצעה בדיקת הלחצים, ואכן התגלה כי ישנה ירידת מים בשעון הלחץ של המבנה. על המאתר לגלות מהיכן בדיוק בצנרת בורחים המים, ומהו התיקון המתאים לכשל זה.


הבדיקות הבאות יתבצעו לפי שיקול דעתו של המאתר בשטח ויכללו שימוש במכשור שונה ומגוון תוך הצלבה בין הבדיקות, וזאת במטרה לוודא כי אכן זהו מקור הכשל אשר יצר את סימני הרטיבות.


חשוב לזכור! צביעת מקום הרטיבות אינה פותרת את הבעיה והבעיה עלולה להחמיר אם נתעלם ממנה ככל שיעבור הזמן.
19 views

Related Posts

See All