• רמי פתרונות טכנולוגיים

חשבון מים גבוה מהרגיל - תאגידי המים

Updated: Dec 15, 2021

קיבלתי חשבון מים שלדעתי חורג מהצריכה הנורמלית הקודמת, מה עלי לעשות?


ישנם לא מעט מקרים של נזילות סמויות שבעלי הבית לא ידעו עליהן לפני שקיבלו חשבון מים שהיה נראה להם חשוד ובעקבות כך הזמינו בדיקה לאיתור נזילות וגילו שכבר זמן רב מסתתרת לה נזילה בביתם.

במידה וקיבלתם חשבון צריכת מים חריג מהרו לידע את תאגיד המים בכך ולבקש בירור חשבון. עם זאת, עליכם להזמין בדיקה לאיתור נזילות, שמטרתה לגלות מהי הסיבה לצריכת היתר שהביאה לחשבון מים גדול מהרגיל.

רוצים לדעת מיהו התאגיד האחראי על אספקת המים באזור מגוריכם? לחצו כאן!


לחשבון מים גבוה ישנם כמה גורמים אפשריים.

  1. תקלה או טעות אצל תאגיד המים.

  2. נזילה ממערכת המים במבנה.

  3. תקלה בשעון מונה המים.

תקלה טכנית או טעות של תאגיד המים

כמו בכל מקום גם תאגיד המים אינו חף מטעויות, ולכן חשוב לבקש "בירור חשבון תקופתי" בו תוכלו לראות את הבדיקות שבוצעו על ידי התאגיד והתוצאות של בדיקות אלו.


נזילה ממערכת המים במבנה

לפני שנזמין מאתר נזילות לאתר את מקור הכשל במידה וקיים נוכל לבצע מספר פעולות פשוטות כדי לראות האם קיימת נזילה ממערכת המים.

  1. בדיקה ויזואלית של יציאות המים בדירה - נעבור על כל הברזים ונקודות המים בדירה כדי לראות שאין לנו נזילה או טפטוף מים גלוי לעין.

  2. במידה ולא גילינו נזילה גלויה נעבור לבדוק את מונה המים של הדירה בכמה צעדים פשוטים. ראשית, נסגור את זרימת המים לדירה באמצעות סגירת מונה המים ונמתין מספר דקות (5-10 דק'). חשוב לזכור כי במהלך זמן ההמתנה עלינו לוודא כי לא נעשה שימוש במים בדירה ואף ברז לא נפתח. לאחר מכן, נפתח שוב את זירמת המים לדירה ונראה האם המניפה של שעון המים מסתובבת או לא. במידה והמניפה מסתובבת (גם אם מדובר בסיבוב קטן) זהו סימן לכך שיש לנו בריחת מים מהצנרת ואנו צריכים להזמין מאתר נזילות שיאתר את מקור הנזילה במדויק.

בדיקה לאיתור נזילות - מאתר נזקי מים

כאשר אנו מזמינים מאתר נזילות כדי שזה ימצא את מקור הבעיה ויאתר את הנזילה עלינו לידע אותו בסיבה שבגללה הזמנו אותו דהיינו "צריכת מים גבוהה מהרגיל".

במידה ונמצאה נזילה ניתן לבקש מהתאגיד "הכרה בצריכה חריגה הנובעת מנזילה במבנה" וכך ניתן לקבל הנחה לתשלום מופחת על צריכת היתר שנבעה מהנזילה הקיימת במבנה.

לאחר איתור הנזילה תקבלו מאיתנו דו"ח ממצאים מפורט בליווי ממצאי הבדיקה מלווים בתמונות והסברים ברורים על מקור הכשל והאופן המתאים לתיקונו.


תקלה בשעון מונה המים

במידה ולא אותרה נזילה במבנה כלל ועדיין שעון המים מראה צריכת מים כאשר המערכת סגורה ולא מזרימה מים לבית ייתכן שמדובר בתקלה בשעון מונה המים עצמו ועליכם לבקש בדיקה בנושא מתאגיד המים.


לייעוץ ללא תשלום חייגו אל המומחים שלנו דרך עמוד יצירת קשר או דרך כפתור הצ'אט בו תוכלו להתכתב איתנו בווצאפ.8 views